SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYADA YAŞAMAK


 

Doğa yeryüzündeki yaşamın temeli ve tüm canlıların ortak evidir. Doğal yaşamın tüm cömertliği ile kendini gösterdiği alanlar, ekonomik ve kültürel zenginliklerin merkezidir. Ancak doğa ile zayıflayan bağlarımız, kurduğumuz sosyo-ekonomik modeller, bu gerçekliği görmekten oldukça uzak olduğumuzu göstermektedir. Sadece son 50 yılda sürdürülebilir* olmayan yaşam tercihlerimiz, doğanın üçte ikisini geri dönülemez bir biçimde tahrip etmiştir. Doğal yaşamdaki bu olumsuz tablonun sosyo-ekonomik yaşama önemli etkileri olmuştur. Toplumların sağlıklı suya, havaya, toprağa, güvenilir gıdaya ulaşma oranı her geçen gün azalırken, kurumlar da sürdürülebilirliklerini sağlamakta zorluk çekmeye başlamıştır.

Günümüzde doğal yaşamın, ekonomik ve kültürel zenginliklerimizin devamlığı için bir yol ayrımındayız. Her birimiz kararlarımız ve tercihlerimizle dünyayı tüketmenin önüne geçebilecek güçteyiz. TEMA Vakfı ve Baltaş Grubu bu amaçla işbirliği yaparak “Yeşil Yaka Programı” geliştirdi. Bu program ile insan-doğa arasındaki köprüyü yeniden inşa ederek, yapılabilecekler için somut adımlar atılmasını sağlayacaktır.

Dünyaya verilen zararı durdurmak elinizde. TEMA Vakfı ve Baltaş Grubu işbirliğinde hazırlanan Yeşil Yaka Programı ile sürdürülebilirlik yolunda somut adımlar atmaya başlayacaksınız.Videolar :


« Geri Dön

© BALTAS 2020 Tüm hakları saklıdır.